Agreements_MainPic חוזה
Agreements_MainPic חוזה
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  בין חוזה לרשלנות רפואית

  רשלנות רפואית מגיעה בדרך כלל לפתחו של בית המשפט כדי שזה ידון ויחליט האם היתה חריגה מחובת הזהירות או לא. במקרה בו חתם המטופל על חוזה בתחילת או במהלך ההליך, ייקח זאת בחשבון בית המשפט ויבדוק את תנאי החוזה והשלכותיו על הצדדים.

  בין חוזה לרשלנות רפואית

  הוכחת רשלנות רפואית

  כדי שתובע יוכל להוכיח רשלנות רפואית עליו להוכיח את התנאים הבאים בתביעתו:

  1. עליו להוכיח כי חלה על הגורם המטפל חובת זהירות כלפיו.

  2. עליו להוכיח כי חובת הזהירות כלפיו הופרה על ידי הגורם המטפל בו.

  3. עליו להוכיח כי עקב הפרת חובת הזהירות נגרם לו נזק.

  4. עליו להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות כלפיו לבין הנזק נגרם לו.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   במקרה של תביעת רשלנות רפואית רצוי להגיע מוכנים ככלל האפשר, גם במקרים בהם מיוצגים על ידי עורך דין. יש לשאול את הרופאים המטפלים והבודקים את כל השאלות שצצות ועולות לעניין ההליך הטיפולי ולגבי הנזק הרפואי. כמו כן כדאי לשמוע מגוון דעות של רפואיות ולא להסתמך על חוות דעת רפואית אחת בלבד, שכן לא תמיד הרופא בו בחרתם, הוא הרופא האולטימטיבי שיסיע לכם הן מבחינת החלמה והם מבחינת התביעה.

   רצוי לחתום עם הרופא המטפל על חוזה המסדיר בתוכו את תוכנית הטיפול, אלטרנטיבות לטיפול במקרה של חוסר תגובה או תפקוד, תיקון לטיפול מוצע, וכמו כן יש לקרוא את התנאים עליו מבקש הרופא לחתום שכן המטרה העיקרית בחוזה שכזה הוא להבטיח כיסוי משפטי לרופא מבחינת רשלנות רפואית.

   חוזה פשרה במקרה של רשלנות רפואית

   אין ספק כי תביעת רשלנות רפואית היא הליך ארוך ומפרך אשר כולל בחובו הוצאות כלכליות לא קטנות כאשר הסוף לא תמיד ברור וידוע מראש.

   נתבע שנגרם לו נזק גופני עקב רשלנות רפואית לא יוכל תמיד לחזור ולעבוד ויזדקק לעיתים גם לטיפולים רפואיים יקרים, מצב אשר יכול להחמיר את מצבו הכלכלי עוד יותר.

   על כן תמיד פתוחה האפשרות לחתום עם הנתבע על חוזה פשרה אשר יביא לסיום מהיר יותר של ההליך המשפטי. יש לזכור כי במקרה כזה גם התובע יצטרך לוותר מעט, וכל זאת כדי לקצר את ההליך. חשוב מאוד לגשת לחתימה על חוזה פשרה מלווה בעורך דין מומחה בתחומו כדי לא להינזק כפליים.

   חוזה פשרה במקרה של רשלנות רפואית נחתם לאחר הידברות בין הצדדים, התובע והנתבע, כאשר המטרה היא להגיע לעמק השווה המקובל על שני הצדדים. חוזה פשרה נחתם כדי לחסוך בהוצאות כספיות וכדי לקצר את ההליך וכדי לסיימו שלא בבית המשפט.

   בדרך כלל ינהלו עורכי הדין של הצדדים את המשא ומתן ויציגו ללקוחותיהם טיוטת חוזה אשר עליהם יחתמו במידת ההסכמה. חוזה פשרה יכלול את מידת האשמה של הנתבע ואת הפיצוי אותו ישלם לתובע בגדר ההסכמות שהושגו.

   חוזה בניתוחים או טיפולים קוסמטיים ופלסטיים

   במקרים של תביעות רשלנות רפואית נגד מנתחים פלסטיים ומטפלים קוסמטיים מחמירים מאוד בתי המשפט. הסיבה העיקרית היא שאין מדובר בניתוחי חירום או בניתוחים מצילים חיים, אלו ניתוחים שמטופלים נכנסים אליהם מרצון חופשי, כשהם בריאים, כאשר המטרה היא להיות יפים יותר או כדי לשפר את איכות חייהם.

   בניתוחים מסוג אלו יש חובה להזהיר את המטופלים בגין הנזקים הצפויים ולקבל את הסכמתם מראש.

   במקרה בו התרשל רופא, ניתן לתבוע אותו בגין רשלנות רפואית. כאשר מדובר בניתוח פלסטי או טיפול קוסמטי יש לבדוק האם הוסברו למטופל כל הנזקים והבעיות האפשריים, וכן שהמטופל חתם על כך לפני הטיפול או הניתוח.

   מדובר בהליך 'הסכמה מדעת לטיפול' שמעוגן בחוק זכויות החולה ובפסיקה הרחבה של בתי המשפט. טופס הטיפול עליו חותם המטופל טרם הניתוח או הטיפול, צריך לכלול בתוכו את קשת הסיכונים הצפויים מאותו הליך רפואי וכל זאת כדי למנוע בעתיד מצב של תביעת רשלנות כנגד הגוף המטפל.

   חשוב לזכור כי טופס ההסכמה אינו סוף פסוק ויש לקרוא את כל הסעיפים שבו שכן הוא מהווה חוזה משפטי לכל דבר ועניין. מטופל זכאי לשמוע מגוון של חוות דעת רפואיות לפני קבלת טיפול רפואי, גם אם לא מדובר בטיפול רפואי גרידא אלא טיפול אסתטי ולהחליט כי הוא חותם על טופס ההסכמה כשרוב המידע כבר אצלו.

   *אין באמור באתר Agreements כל המלצה משפטית או ייעוץ או תחליף להדרכה ועצה משפטית. יובהר כי העושה שימוש בתוכן האתר ומסמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף