לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

הוצאה לפועל- כיצד ניגשים לפתוח תיק בהוצאה לפועל-מדריך לזוכה הנבוך

הגעתם לבית המשפט וטענתם כי אדם זה או אחר חייב לכם סכום מסוים. בית המשפט, כמה טוב לשמוע, הכריע לטובתכם. אלא שעכשיו עליכם לגשת ולפתוח תיק בהוצאה לפועל. איך עושים זאת?

הוצאה לפועל- כיצד ניגשים לפתוח תיק בהוצאה לפועל-מדריך לזוכה הנבוך

ראשית כל, לייעוץ בנוגע לנושאים בהוצאה לפועל, מומלץ מאוד לפנות באינטרנט ולשאול בפורום הוצאה לפועל>>

אתם, כמו רבים לפניכם בוודאי חשים מבוכה קלה על כך שזכיתם בפסיקה או בהחלטה משפטית אשר מאפשרת לכם לקבל את המגיע לכם חזרה אך אינכם יודעים כיצד לעשות זאת. אל תרגישו רע בדיוק לשם כך יצרה מדינת ישראל את גוף ההוצאה לפועל. הוצאה לפעול הוא גוף, אשר רבים מאיתנו מייחסים לו משמעות שלילית של עיקולים ומתן צווים . עם זאת, גוף זה שבדרך כלל מצטייר כשלילי, הוא נקודת האור שלכם בימים אפלים אילו. הוא שיסייע לכם להשיב את המגיע לכם בהקדם- הווה ונראה כיצד הוא יוכל לעזור ומה תפקידכם בכוח…

הוצאה לפועל, ידע כללי

הוצאה לפועל הינו גוף אשר כל תפקידו לסייע בקבלת מה שנקבע שמגיע לכם על פי בית המשפט.אין זה משנה אם הינכם זכאים על פי שיק, שטר או כל שווה ערך אחר.במידה וזכיתם בבית המשפט, הרי שהינכם אותו זוכה מדובר, ועליכם לפנות לרשות האכיפה והגביה של מדינת ישראל, הוצאה לפועל. במדינת ישראל ישנם מצבים רבים אשר אנשים מוצאים עצמם ללא אפשרות לפרוע את החוב שיש לאדם אחר כלפיהם. במצב מעין זה פונים לבית המשפט והוא האחראי על הסדרת העניין. אלא שבית המשפט אינו יוצא לשטח ומוציא מידי החייב את החוב ומעברו לזכאי. לשם כך קיימת ההוצאה לפועל.

זכיתי, מה עליי לעשות?

לאחר הזכייה יש לפנות להוצאה לפועל בכדי לפתוח תיק הוצאה לפועל. התיקים משתנים בהתאם לחובה אותה חב כלפיכם החייב. ישנם תיקים בגין שטרות והמחאות, תיקי הוצאה לפועל בגין מזונות ותיקי הוצאה לפועל בגין פסק דין כספי.עיקר הגשת הבקשה לפתיחת תיק בהוצאה לפועל הינה זהה ומיד אעמוד על כך. אולם השוני בין פתיחת התיקים השונים בהוצאה לפועל מאופיינת בעיקר בכך שלכל אחד מהם יש טופס בקשה שונה ואחוזי אגרה שונים.את מספרי הטפסים בהתאם לתיק הוצאה לפועל אותו אתם מעוניינים לפתוח ניתן למצוא באתר של רשות האכיפה והגביה של מדינת ישראל. שם ניתן למצוא גם את אחוזי האגרה שיש לשלם על פתיחת כל תיק בהוצאה לפועל.

בכל אופן, בכל תיקי הוצאה לפועל, אנו נדרשים להמציא את פסק הדין או החלטה שנתן בית המשפט. יש להמציא זאת במספר עותקים להוצאה לפועל ולכל אחד ואחד מהחייבים.

הוצאה לפועל- דרכי אכיפה

כידוע, החייבים אינם אנשים אשר נוטים לתת את שהם חייבים רק משום ששמעו בבית המשפט שעליהם לעשות כן. לכן ממסד ההוצאה לפועל הינו דבר הכרחי אולם מה יעשו לאותו חייב שמסרב לשלם הגם שפנו אליו מן ההוצאה לפועל.

בידי ההוצאה לפועל אפשרויות רבות לפעול כנגד חייב שמסרב לתת את המגיע לזוכה. אולם, ישנה חובה על פי חוק הוצאה לפועל להמתין מספר מסוים של ימים. כמו כן במקביל יש לשלוח אזהרה לאותו החייב. ורק אם ניתנה אזהרה וחלף מניין הימים הקבוע עלי חוק הוצאה לפועל ישנה אפשרות לפעול באחת מהדרכים הבאות.אפשרות אחת לפעולה היא – עיקול כספי החייב אשר מצויים אצל גוף שלישי כגון: עיקול חשבון הבנק של החייב וכדומה..אפשרות אחרת יכולה להיות שהוצאה לפועל תוציא צו הבאה לאותו חייב. הצו מחייב את החייב להגיע אל רשם ההוצאה לפועל והוא יינתן אך ורק לבקשת הזכאי.

אופציה נוספת היא הוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ על ידי ההוצאה לפועל. זהו צו אשר אוסר על החייב לצאת את גבולות המדינה. וישנן עוד כהנה וכהנה אפשרויות של ההוצאה לפועל להבטיח לחייב את החזרת המגיע לו. יש אפשרות לעקל רכבים, להביא לעיקול מיטלטלין שונים ומכירתן ואפילו להוצאת צו מאסר.

אם כן כזכאים אתם יכולים להיות רגועים ואילו כחייבים אתם יודעים כעת שיש ממי לחשוש, מהוצאה לפועל.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.אין באמור לעיל ובאתר חוזה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר משפט תעבורה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר משפט תעבורה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!