מוקדי עורכי הדין - agreements
מוקדי עורכי הדין - agreements
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רחוב צפירה 19,
  בית פיילוט, קומה 2
  תל אביב 677786

  טלפון: 077-9974772

  מידע חשוב נוסף

  חוזה שכירות דירה – סעיפים נבחרים

  אתם מחליטים לשכור דירה, מצאתם את דירת חלומותיכם, המקום מושלם, המיקום נוח והשכנים נאים בעיניכם.

  חוזה שכירות דירה - סעיפים נבחרים

  אתם מעבירים את החפצים שלכם לדירה ומתגוררים בה במשך שבועיים. לפתע נכנס המשכיר עם זוג צעיר, מראה להם את הדירה וכעבור יומיים אתם מבקשים לפנות את השטח.

  לא תרצו שמצב כזה יקרה, לא תרצו למצוא עצמכם משוטטים ברחובות אחרי דירה רק משום שלא ידעתם להגדיר כראוי בחוזה את משך הזמן בו תמצאו בדירה. לשם כך, דרוש לשני הצדדים הסכם שכירות טוב. גם המשכיר לא רוצה למצוא עצמו משכיר את הדירה לנצח לאותו זוג שמשלם לו תמיד באיחור ועושה בדירה ככל העולה על רוחו.

  לשם הגנה אמיתית על זכויותיכם בהשכרת דירה רצוי לפנות לערוך דין שיערוך למענכם הסכם שיתאים לצרכים האישיים שלכם! הבה ונסקור אילו סעיפים רצוי שיהיו בהסכם מעין זה.

  הגדרות תשלום בחוזה שכירות דירה

  בראש ובראשונה השכרת דירה הינה עסק כלכלי. ולכן ישנה חשיבות גבוהה אם לא הגבוהה ביותר להגדרות בעניין התשלום. על חוזה שכירות דירה להחיל הגדרות תשלום ברורות. מהו סכום התשלום החודשי אשר מתחייבים הדיירים החדשים לשלם, על פי איזה מטבע התעריף ייקבע ואם מדובר בדולר למשל יש לפרט דולר מאיזה סוג (שכן יש דולר אמריקאי, אוסטרלי וכד').

  כמו כן יש לציין כל כמה זמן ישולם התשלום- האם מדובר בתשלום חודשי, דו חודשי וכדומה. אם הוחלט כי איחור בתשלום יביא לריבית, יש לציין על איזו ריבית מדובר ואיחור מאיזה סוג- שהרי לא דומה איחור ביום לאיחור בחודש.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   סוג חוזה שכירות דירה

   יש לציין ולוודא כי לצדדים ברורה סוג השכירות הנדונה באותו הסכם שכירות דירה. לדוגמה כדאי לציין כי אין מדובר בשכירות מוגנת. את ההבהרה הזו יש לכתוב הן בגוף חוזה שכירות הדירה והן בכותרתו. ישנן השלכות מרובות בכל הנוגע לסוגי שכירות שונה וישנה אפילו שכירות שנדרשים לרשמה בטאבו ועל כן חשוב לדעת לאיזו שכירות נכנסים.

   הגדרות שימוש בחוזה שכירות דירה

   במידה ועל המשכיר אל מקובלים עניינים שונים כגון שאיננו מרשה מגורים של בעלי חיים בדירה, רצוי וראוי שיציין זאת מראש בחוזה שכירות הדירה שלו. רישום הדברים שחור על גבי לבן יסייע לשני הצדדים להתגונן במקרה של סכסוך בנושא זה.

   הצהרה מצד המשכיר

   על המצהיר לציין בחוזה שכירות דירה כי הדירה שייכת לו, לתאר את הדירה – כמה חדרים יש בה, קומה רחוב ומספר הדירה שעניינה בחוזה זה. כמו כן עליו להצהיר כי לא מתגוררים בדירה אנשים אחרים ובפרט שאין מתגוררים בה דיירים שמוגנים על פי חוק (דיירים אשר אין באפשרותו לפנותם). כמו כן על המשכיר להצהיר אילו חפצים הוא משאיר לדיירים העתידיים שלו כחלק מהעסקה.
   כידוע, ישנן דירות שמשכירים אותן על כל תחולתן.

   הגדרת הפרות של חוזה שכירות דירה

   יש לציין מה מכל ההתחייבויות הללו יביא לכך שהופר החוזה באופן יסודי. לדוגמה, ראוי שאי קבלת תשלום מאת השוכרים תראה כהפרת חוזה יסודית. להפרת חוזה יסודית משמעות רבה שכן היא מתירה לצד הנפגע שלא להמשיך ולהתנהל על פי אותו חוזה שהרי החוזה בטל לאור ההפרה היסודית שביצע אחד הצדדים. אם כן, אילו הסעיפים הנבחרים ואם תרצו, הסטנדרטים. לכל דירה שמשכירים או שוכרים יש ייחודיות משלה. למשל אם יש הסכם כל שהוא בין דיירי הבניין הרי שראוי כבעל בית ליידע את השוכרים ואף לחייבם לפעול לפיו. החוזה חשוב ביותר ורבים מהצדדים להשכרת דירה מוותרים עליו. אל תנהגו כמותם הגנו על עצמכם ועל רכושכם (הגם שמדובר בדירה זמנית לשוכר) לעולם אין לדעת מה יוליד יום.

   *אין באמור באתר חוזה כל המלצה משפטית או ייעוץ או תחליף להדרכה ועצה משפטית. יובהר כי העושה שימוש בתוכן האתר ומסמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף