לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בהיריון

אין כל צל של ספק כי תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר במדינת ישראל הן רשלנות בלידה ורשלנות בהיריון.

רשלנות-רפואית-בהיריון

שני סוגים אלו של תביעות רשלנות רפואית משולבים זה בזה, וזוכים לטיפול פרטני של בתי המשפט במדינת ישראל. הסיבה לשכיחות של תביעות רשלנות רפואית בלידה ובהיריון היא השכיחות: למשפחה ישראלית ממוצעת יש 2.3 ילדים, מה שמגדיל את הסיכוי לרשלנות רפואית ללא כל עוררין הן במהלך ההיריון והן בעת תהליך לידה עצמה מן הסתם.

מה היא רשלנות רפואית בהיריון?

רשלנות רפואית במהלך ההיריון מבוססת על מספר פרמטרים שונים. ראשית, יש מקרים אשר בהם הרשלנות היא תוצאה של מעקב היריון שגוי אשר מתבצע על ידי רופא המשפחה, רופא מומחה, אחיות או צוות רפואי. במקרים אחרים הרשלנות נובעת מתוך התפתחות של מומים מולדים אצל העובר, כגון תסמונת דאון או פיגור שכלי. גם ניתוח לא נכון של תוצאות בדיקות במהלך היריון עשוי להביא לתביעות רשלנות רפואית. ההנחה של בית המשפט בכל תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה או בהיריון היא שזיהוי בזמן של המחלות יכול היה להביא להפסקת ההיריון על ידי ההורים. הטענה היא אם כן “הולדה בעוולה” אשר אותה צריכים להגיש הנפגעים באמצעות עורך דין המתמחה בנושא.

חשיבות התיעוד של התהליך הרפואי

אחד הדברים החשובים ביותר בעת הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה ובהיריון הוא תיעוד הרישומים הרפואיים. למרות שיש צורך בתיעוד מסודר ובחוות דעת רפואית בכל סוג של רשלנות, בעת היריון משמשים הרישומים הללו על מנת לקבוע האם אכן נוצר מצב של הולדה בעוולה. הרישומים כוללים את פעולות הרופאים במהלך הבדיקות, את ביקורי האישה ההרה במוסדות הרפואיים ועוד.

מה הוא היריון בסיכון?

מקרה נפוץ נוסף של רשלנות רפואית בהיריון מתרחש עקב היריון בסיכון. בהיריון כזה הרופאים צריכים לשים דגש מוגבר על התפתחות העובר, בצורה כזו שלא תסכן את מצבה הבריאותי של האישה. אלו מקרים נפוצים בקרב נשים מבוגרות, נשים שחוו הפלות, נשים שעברו בעבר לידות מוקדמות ונשים אשר ילדו בעבר באמצעות ניתוחים קיסריים.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.אין באמור לעיל ובאתר חוזה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר משפט תעבורה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר משפט תעבורה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!