Agreements_MainPic חוזה
Agreements_MainPic חוזה
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים – היתרונות

  אחוז המתגרשים במדינת ישראל הוא גבוה למדי, כאשר הסטטיסטיקה מתארת מצב על פיו כל זוג שלישי בישראל, מתגרש. גירושין אינו רק סיומו של חוזה הנישואין מבחינה משפטית אלא מדובר בפרידה אינטימית אשר מלווה לרוב, במטענים קשים עבור בני הזוג.

  ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים - היתרונות

  ההחלטה להתגרש מחייבת הגשת תביעת גט לבית הדין הרבני והסדרת הנושאים השונים הקשורים לגירושין. אולם, הקושי הגדול ביותר בגירושין הוא לדאוג כי הילדים יפגעו כמה שפחות מהליך הפרידה.

  תוכן עניינים

  הדרך הטובה ביותר למנוע פגיעה בילדים היא לשמור על יחסי חברות וכבוד הדדי בין בני הזוג ולהביא לסיומו של הליך הגירושין כמה שיותר מהר. כיצד עושים זאת? באמצעות פנייה אל ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים של ההליכים.

  במה דברים אמורים? בעת ההחלטה להתגרש, פונים בני הזוג לקבלת ייעוץ גירושין, דבר המאפשר להם לשמור, מתחילת הדרך, על התייחסות מכובדת אחד כלפי השנייה ולהגיע להסדרים משפטיים, אשר יובילו לסיומו של הליך הגירושין במהירות.

  הפנייה אל יועץ הגירושין בשלב מוקדם, מונעת את בואן של מריבות והתלקחויות בין בני הזוג ולעיתים, יכולה אף לגרום לפיוס בין בני הזוג.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מהו ייעוץ גירושין?

   יש אמרה נפוצה על פיה, צריך לדעת עם מי להתחתן אך חשוב מכך, לדעת ממי להתגרש. התבטאות זו נולדה בשל העובדה כי הליך גירושין יכול להיות תהליך ארוך ומייגע אם צד לנישואין או שני הצדדים, מתנהגים בחוסר כבוד או מעלים דרישות בלתי סבירות מהצד השני.

   מטרתו של ייעוץ גירושין הוא להבטיח מספר דברים :

   1. סיום מהיר של ההליך : גירושין אינו חייב להיות הליך ארוך ומסורבל, בוודאי לא במקרים בהם הצדדים מקבלים הדרכה כיצד לפעול. יועץ הגירושין מוביל את הצדדים לשתף פעולה זה עם זו וכך ניתן לסיים את הליך הגירושין במהירות.

   2. חוזה גירושין טוב : תפקידו המרכזי של ייעוץ גירושין הוא להביא את הצדדים לידי הסכמות משפטיות אשר יגובשו לכדי חוזה גירושין טוב ומקיף.

   3. שימור היחסים : בני זוג אשר בנו תא משפחתי, חייבים לשמור על סטאטוס קוו ביחסיהם על מנת שיוכלו לתפקד כהורים טובים לילדיהם.

   מן הרגע שבו הצדדים החליטו להתגרש, הם זקוקים לצד שלישי אשר יפשר ביניהם, ירגיע את התחושות הקשות ויוביל לסיום מהיר ופרודוקטיבי של הליך הגירושין כולו. ייעוץ גירושין הוא הדרך הטובה ביותר להשגת כל המטרות הללו.

   יתרונות ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים

   בדומה לייעוץ עסקי, קבלת יעוץ גירושין בשלב מוקדם של ההליכים, טומנת בחובה שני יתרונות מרכזיים. האחד, היא מאפשרת שמירה על יחסים תקינים בין בני הזוג, ומונעת היווצרותם של ריבים וחיכוכים. השנייה, היא יכולה ליצור הזדמנות חדשה לפיוס.

   כיצד ייעוץ גירושין שומר על יחסים טובים בין בני הזוג?

   ראשית, אם ייעוץ גירושין מצליח, ינסחו בני הזוג הסכם גירושין וכך ימנעו מדיונים ארוכים בבתי המשפט. התדיינות בערכאות משפטיות היא הגורם המרכזי להתלקחויות של ריבים בין בני זוג אשר החליטו להתגרש, היות שכל יחסיהם נחשפים בבית המשפט, בעוד כל צד מעלה טענות כנגד הצד השני.

   כאשר הצדדים מגיעים לחוזה גירושין מוסכם, תפקידו של בית המשפט מתמצה רק באישורו של ההסכם.

   סיבה נוספת קשורה לאופיו של ייעוץ גירושין. ייעוץ זה אינו בא רק בכדי ליצור אווירה מתאימה להכנת חוזה גירושין, אלא מטרתו היא גם להעניק לצדדים את האמפתיה הרגשית לה הם זקוקים בתקופה זו. בני הזוג מקבלים אפשרות לשוחח על הנקודות הכואבות וככל שבני הזוג פורקים מעליהם את המטענים הקשים שהם סוחבים עמם, כך קל להם יותר להתנהל זה מול זו בצורה מכובדת.

   יתרון נוסף לקבלת ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים הוא האפשרות לפיוס, על כך בהרחבה בהמשך.

   מה בין שיקום הזוגיות וייעוץ גירושין

   ההחלטה להתגרש ולפרק את התא המשפחתי, אינה החלטה פשוטה. במקרים מסוימים, בני הזוג המחליטים להתגרש אחרי שנים רבות של התלבטויות ובמקרים אחרים, נעשית ההחלטה בחיפזון.

   יהיה המצב אשר יהיה, כאשר בני הזוג מגיעים אל ייעוץ גירושין, המטרה שלפניהם היא להסדיר את העניינים שביניהם, על מנת שיוכלו לסיים את הליך הגירושין, במהירות האפשרית. אולם, לעיתים, ייעוץ גירושין דווקא עושה את ההפך וגורם לבני הזוג לתת צ'אנס נוסף לקשר ביניהם.

   נשאלת השאלה, איך זה קורה, שהרי בני הזוג מגיעים ליועץ הגירושין בכדי שיסייע להם להתגרש ולפתע, הם מחליטים להישאר ביחד. באופן טבעי, כאשר משוחחים על הבעיות עם גורם שלישי, הדברים מתבהרים ולעיתים, מגלים בני הזוג צדדים חדשים אחד בשני או צדדים אשר שכחו שקיימים, בעקבות המשבר בזוגיות.

   באופן שכזה, יכול להיווצר מצב על פיו, מחליטים בני הזוג לנסות ולשקם את הקשר ועובדה זו, מבהירה שוב, מדוע כדאי לפנות אל ייעוץ גירושין בשלבים מוקדמים של ההליך.

   הליך הגירושין אינו משפיע רק על בני הזוג עצמם, אלא גם על ילדיהם המשותפים. כדאי מאוד לקבל הדרכה של ייעוץ גירושין, המאפשר לסיים את הליך הגירושין בצורה טובה ומהירה. מטרתו של ייעוץ גירושין היא להכין את הקרקע לעריכת חוזה גירושין מוסכם אך לעיתים, הוא מפתיע ודווקא מוביל לפיוס בין בני הזוג.

   לקריאה נוספת : רוצה להתגרש >>

   *אין באמור באתר Agreements חוזה כל המלצה משפטית או ייעוץ או תחליף להדרכה ועצה משפטית. יובהר כי העושה שימוש בתוכן האתר ומסמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף