Agreements_MainPic חוזה
Agreements_MainPic חוזה
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  להתגרש ולהישאר בחיים

  החלטתם לפרק את החבילה? מתגרשים ולא רוצים מלחמות? הידעתם שישנם גירושין בהסכמה? שמעתם על הסכם גירושין.

  להתגרש ולהישאר בחיים

  כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, זהו תחילתו של משבר קשה. עד לסיום הליך הגירושין ולעיתים, אף לאחריו, עולים מעל פני השטח רגשות קשים ביותר מצד שני הצדדים. כל המטענים אשר סחבו בני הזוג על גביהם במהלך תקופת הנישואין, פורצים החוצה והילדים הם אלו אשר סובלים מכך.

  תוכן עניינים

  לאור הקושי הרגשי שחווים בני הזוג בתקופה זו, הם פורקים כל עול ושוכחים כי לטובת הילדים, הם מוכרחים לשמור על מערכת יחסים הורית תקינה. משמעות הדבר היא שהם אינם יכולים להשתלח זה בזו ללא הכרה ועליהם להשתדל לנהוג בנימוס ובאדיבות זה כלפי זו, על מנת שהגירושין יפגעו, כמה שפחות, בילדיהם.

  האם אפשר להתגרש אחרת? האם אפשר להתגרש ולהישאר בחיים?

  אין ספק כי הליך גירושין איננו קל אולם, אפשר ורצוי לעשות את המרב בכדי להתגרש בצורה מכובדת, עם מינימום פגיעה בילדים.

  גירושין בהסכמה הם הדרך הטובה ביותר להתגרש. מהם גירושין בהסכמה? זהו מצב שבו בני מחליטים יחדיו כי הם עומדים להתגרש ומנסים להגיע להסכם גירושים מוסכם.

  מה צריך לכלול הסכם גירושין? כיצד מגיעים לעמק השווה כאשר הרוחות גועשות?

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   להתגרש בשקט

   ישנם מקרים רבים בהם, חשים בני הזוג צורך להוציא את כעסיהם אחד על השני. התנהגות שכזו יכולה להסלים ולהגיע למצבים קיצוניים בהם בני הזוג אינם יכולים להסתכל זה על זו ומתקשרים רק באמצעות עורכי דינם.

   כאשר מערכת הנישואים הסתיימה ללא שבני הזוג הולידו ילדים, טיב התנהגות הצדדים הוא עניין שלהם בלבד. אולם, כאשר ישנם ילדים משותפים, התכתשות בלתי פוסקת בין בני הזוג תפגע בעיקר בילדים.

   להתגרש בשקט זוהי משימה קשה אך אינה בלתי אפשרית. בני הזוג צריכים להעמיד בראש סולם העדיפויות את טובת הילדים וכך, להשתדל לנהוג זה כלפי זה בצורה תרבותית.

   כאשר בני הזוג מגיעים אל הערכאות השיפוטיות השונות, ללא הסכם גירושין מוסכם, זהו פתח גדול מאוד לתחילתו של מאבק משפטי ארוך ומייגע.

   לפיכך, הדרך להתגרש בשקט, היא לנהל משא ומתן ובסופו, להגיע לחתימת הסכם גירושין בהסכמה.

   מהותו של הסכם גירושין

   מטרתו של הסכם גירושין היא לסייע לבני הזוג להתגרש בצורה מהירה ומכובדת. הסכם זה צריך לשלב את רצונות שני הצדדים ולאזן כאשר ישנם אינטרסים מנוגדים. לעיתים קרובות, כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, הם מנסים להגיע להסכמות בעצמם אך כאשר הם נכשלים, הם מיד משנים כיוון ומתחילה התכתשות הדדית.

   באופן טבעי, ברובם של המקרים, יתקשו בני הזוג להגיע להסכמות באשר לחלוקת הרכוש או משמורת, ללא עזרה חיצונית. לעיתים, יתקשרו בני הזוג באמצעות עורכי דינם ולעיתים, יעדיפו תחילה את סיועו של מכר משותף או כל אדם אחר אשר מסוגל לפשר בין הצדדים.

   עורכי דין העוסקים בדיני משפחה נדרשים לרגישות גדולה כאשר הם מטפלים בבני הזוג העתידים להתגרש שכן הסכם גירושין אינו רק הסדרת עניינים כספיים אלא הוא מסמל את סיומה של מערכת יחסים אינטימית.

   לאחר שנחתם הסכם גירושין, עורכי הדין יגישו את ההסכם לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, אשר יעניקו להסכם, תוקף מחייב של פסק דין.

   מה יכיל הסכם גירושין?

   הסכם גירושין, כמו כל חוזה אחר, צריך לשקף את רצון הצדדים ולאזן בין האינטרסים המנוגדים. לכל זוג אשר החליט להתגרש, יכולים להיות עניינים ייחודיים לו אשר יש לתת להם ביטוי במסגרת הסכם הגירושין. אולם, ניתן בהחלט לומר כי ישנם נושאים מרכזיים אשר יש להסדיר כאשר מחליטים להתגרש.

   עריכת הסכם גירושין בצורה נכונה מבהירה לכל צד את זכויותיו וחובותיו וככל שהדברים ברורים יותר, כך יהיה לצדדים קל יותר לשמור על התנהלות מכובדת זה כלפי זו. הסכם גירושין הלוקה בחסר, עלול לעורר מחלוקות רבות בעתיד בין בני הזוג כך שלמעשה, הם לעולם לא יסיימו להתגרש.

   אלו עניינים מרכזיים צריך להכיל הסכם גירושין?

   1. הסכמה להתגרש : כאשר בני הזוג החליטו להתגרש ולחתום על הסכם גירושין בהסכמה, יש להבהיר בהסכם, כי הגירושין מוסכמים וכי אין התנגדות לגט.

   2. חלוקת הרכוש : הסכם גירושין חייב להכריע בחלוקת כל הרכוש של בני הזוג.

   3. ענייני משמורת : בעת קביעת משמורת ילדים צריכה להילקח בחשבון טובת הילדים כאשר זהו הזמן לשים בצד את כל הכעסים והטענות ולחשוב באופן הגיוני, מהו הסידור הטוב ביותר עבור הילדים.

   4. גובה המזונות : אחד מן הנושאים הטעונים ביותר בין בני הזוג שהחליטו להתגרש, הוא גובה תשלום המזונות. אלו משולמים לרוב על ידי האב לאם, כאשר בני הזוג, בדרך כלל, מתקשים להגיע להסכמה על רכיב זה.

   4. אלמנטים נוספים : הסכם גירושין, רצוי שיהיה מפורט ככל שניתן ויכיל את כל הסוגיות הרלוונטיות לצדדים. אם לבני הזוג העומדים להתגרש, ישנם עניינים נוספים הדורשים הסדרה, כדאי לתת להם ביטוי במסגרת הסכם הגירושין.

   גיבוש הסכם גירושין בהסכמה זוהי הדרך הטובה ביותר להתגרש ולהישאר בחיים. כאשר בני הזוג העומדים להתגרש, ערכו הסכם גירושין מוסכם, נחסך מהם מאבק מיותר בבית המשפט וכך קל יותר לשמור על מערכת יחסים תקינה למען הילדים.

   *אין באמור באתר Agreements חוזה כל המלצה משפטית או ייעוץ או תחליף להדרכה ועצה משפטית. יובהר כי העושה שימוש בתוכן האתר ומסמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף