Agreements_MainPic חוזה
Agreements_MainPic חוזה
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-9974772

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  מונחי גירושין בולטים אותם כדאי להכיר

  הליך הגירושין מערב התמודדות חשובה וקריטית של בני זוג בוגרים עם עשרות מונחים חדשים. המונחים הללו עשויים לקבוע לא רק את העתיד המשותף של המתגרשים, אלא גם את איכות החיים של הילדים ואת רמת המעורבות של ההורים בחינוכם.

  מונחי גירושין בולטים אותם כדאי להכיר

  הדרך הנכונה להתמודד עם המונחים החדשים, להגיש את הטפסים הרצויים לרשויות ולנצל את הזכויות אותה מעמידה המדינה לרשות מתגרשים היא לערב עורך דין.

  תוכן עניינים

  המעורבות של עורך דין מקנה ביטחון לצדדים ויכולה למנוע נזקים בלתי הפיכים. אך יחד עם זאת, קיים מידע כללי בסיסי אותו כל הורה המבקש להתגרש צריך להכיר. להלן המונחים הבולטים אשר ילוו אתכם במהלך גירושין עם או בלי ילדים.

  הגדרת אבהות ואפשרות לבדיקת רקמות

  המונח הראשון הפותח את הראשונה הוא "אבהות".

  הקביעה כי פלוני הוא אדם של אלמוני מעמידה באופן ישיר מערכת שלמה של חובות וזכויות. מערכת זו תעמוד לדיון בבתי המשפט ותחייב את הצדדים להתייחס אל הנושא. בין היתר, אחת החובות הבולטות של האב היא תשלום מזונות.

  מנגד, זכותו של האב לשמור על קשר עם יוצא חלציו. קיימות גם זכויות שבדיני ירושה וזכויות כלכליות אחרות. בהקשר של המונח אבהות כדאי לבחון במקרים מסוימים גם את המונח "בדיקת רקמות", אשר מטרתה לבדוק האם אכן קיים קשר ביולוגי בין אותו פלוני לאלמוני.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   פוטנציאל השתכרות ופירוק שיתוף

   מונחים אחרים שכדאי להכיר נגזרים מתוך ההיבט הפיננסי של הליכי גירושין בין מתגרשים. כאן ניתן למצוא את המונח "פוטנציאל השתכרות", אשר קובע את שיעור המזונות לפי פוטנציאל ההשתכרות של החייב ולא לפי ההכנסה בפועל.

   עיקרון זה בא לתת מענה על מקרים בהם האב או כל חייב אחר במזונות מייצר מצג שווא של הכנסות. תפקידו של בית המשפט הוא להכריע האם ההכנסות המדווחות אכן עומדות בפוטנציאל ההשתכרות של החייב, או שמא מדובר על נתונים כוזבים.

   יתרה על כך, הקביעה הזו עוזרת למנוע מצבים בהם צד החייב במזונות מחליט להפסיק לעבוד לחלוטין או להפחית את שעות העבודה. עוד יש לציין את המונח "פירוק שיתוף", המציין תהליך של חלוקת רכוש השייך לשני בני הזוג, ואת המונח "פקיד סעד": העובד הסוציאלי הממונה על ידי בית הדין או בית המשפט לצורך מתן חוות דעת על משמורת הילדים.

   מי הם ידועים בציבור?

   המונח "ידועים בציבור" מתייחס למצב בו בני זוג חיים יחד ומנהלים משק בית משותף מבלי להיות נשואים.

   נהוג להשתמש בהגדרת זו על מנת להחיל על בני זוג זכויות אשר מזוהות בדרך כלל עם זוגות נשואים. בני זוג יכולים לבחור להיות ידועים בציבור במידה ואין באפשרותם להינשא על פי חוקי המדינה.

   ברוב המקרים, ידועים בציבור יהיו בני זוג בני אותו מין, או בני זוג אשר אחד מהם נשוי לאדם אחר. מלבד גירושין, ניתן לבדוק את היישום של המונח ידועים בציבור דרך מספר חוקים ותקנות: חוק הביטוח הלאומי, חוק משפחות חד הוריות, חוק השמות וחוק מיסוי מקרקעין.

   סמכויות בתי המשפט ובתי הדין

   עוד נושא שכדאי להתייחס אליו טרם הנישואין הוא הסמכויות השונות היכן פתיחת תיק הגירושין. "סמכות ייחודית" מקנה לערכאה אחת ספציפית את הסמכות לדון בעניין מסוים, בעוד "סמכות מקבילה" מתייחסת לסמכות של בתי משפט ובתי דין רבניים לדון במקביל באותם עניינים.

   לא לחינם זוגות ששוקלים להתגרש מתלבטים היכן נכון לפתוח תיק גירושין. ובכן, "סמכות נמשכת" לעומת זאת הוא עיקרון לפיו בית המשפט או בתי הדין הרבניים יכולים לדון גם בעתיד בכל עניין חדש שיתעורר. הצורך בסמכות נמשכת מתעורר בעיקר בקביעת מזונות.

   *אין באמור באתר Agreements חוזה כל המלצה משפטית או ייעוץ או תחליף להדרכה ועצה משפטית. יובהר כי העושה שימוש בתוכן האתר ומסמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף